تکنیک های عکاسی با فلاش :

 

  • در هنگام استفاده از فلاش به سطوح براق مانند آینه، شیشه، تابلوها، چوب های پولیش شده براق، اشیا فلزی و … توجه کنید (‌حتی در پس زمینه عکس ) در مواقعی که نور فلاش مستقیم به آنها بتابد، انعکاس آنها آزار دهنده است، البته می توان در برابر این نوع سطوح به طور مایل از یک سمت با فلاش عکاسی کرد.
  • در موقع عکاسی با فلاش نورهای سالن یا اتاق را کاملا روشن بگذارید. این کار باعث می شود در موقع عکاسی پرتره رنگی از قرمز شدن چشم برخی از افراد جلوگیری شود. این انعکاس در نتیجه ی تاریک بودن محیط و باز شدن مردمک چشم در لحظه ی روشن شدن فلاش صورت می گیرد.
  • هنگام خرید فلاش به این نکته توجه داشته باشید که سر فلاش قابل چرخش باشد. در ضمن، عدد راهنمای فلاش ترجیحآ بالاتر از ۴۰ باشد، چراکه در هنگام بانس کردن، بخاطر پرکنده شدن نور ، قدرت فلاش تا حد زیادی افت کرده، و درصورت ضعیف بودن فلاش، عکس شما تاریک خواهد شد. ( در فلاشهای ضعیف، با بالابردن ISO تا حدی میتوان این مسئله را جبران کرد. )
  • هنگامی که در نور آفتاب عکاسی می کنید، خصوصا در آفتاب ظهر، سایه ابروها ممکن است چشم ها را بپوشاند و یا سایه بینی بر روی لبها ظاهری ناخوشایند ایجاد کند یا ممکن است سوژه مورد نظر شما در شرایط ضد نور ( backlighted ) قرار داشته باشد ، یعنی خورشید یا منبع نور در پشت سوژه قرار داشته و سمتی از سوژه که بسمت دوربین قرار دارد در سایه قرار گیرد و در عکس تاریک شود. چنین شرایطی ، در صورت بکارگیری صحیح فلاش ( تکنیک فلاش پرکننده یا fill-in flash ) نه تنها باعث افت کیفیت عکس شما نخواهد شد ، بلکه بر زیبایی عکس شما می افزاید.
  • تکنیک دیگری که در رابطه با فلاش زدن وجود دارد، فلاش باتابی (Bounce flash) است. اگر به جای مستقیم فلاش زدن به سمت سوژه آن را به سطح دیگری بتابانید و از این طریق سوژه را روشن کنید، عکس های زیبا تری خواهید داشت. برای این کار به فلاش اکسترنال نیاز خواهید داشت تا نور فلاش را به سقف یا دیوار نزدیک بتابانید.

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

مطالب مرتبط:

انواع فلاش در دوربین ها و مقایسه فلاش ها

راهنمای خرید فلاش استودیویی

کاربردهای اینورتر ایرانی جنسیس در عکاسی ( مبدل برق باطری خودرو به برق شهری )

آموزش عکاسی با فلاش

تکنیک های عکاسی با فلاش

 راهنمای انتخاب اینورتر ( مبدل برق )

چرا اینورتر جنسیس؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینورتر جنسیس

به کانال تلگرام ما بپیوندید

پیوستن به کانال خروج